Головна » 2018 » Квітень » 25 » Борщівські «Жартівниці» отримали почесне звання від Міністерства освіти і науки


Борщівські «Жартівниці» отримали почесне звання від Міністерства освіти і науки

17.11.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1048


Згідно із наказом Міністерства освіти і науки України та на підставі рішення експертної комісії Міністерства освіти і науки України з питань присвоєння почесних звань творчим колективам, фольклорному театру «Жартівниці» Борщівського агротехнічного коледжу присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2018 року №295 «Про присвоєння, підтвердження, позбавлення почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив» на підставі рішення експертної комісії Міністерства освіти і науки України з питань присвоєння почесних звань творчим колективам, фольклорному театру «Жартівниці» Борщівського агротехнічного коледжу присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», написав на власній сторінці директор Борщівського агротехнічного коледжу Ярослав Козій.

Фольклорний театр «Жартівниці», створений в 2004 році, засновником та керівником колективу протягом 14 років є Відмінник освіти України Ольга Костюк. Театр - постійний учасник у Всеукраїнських, обласних, регіональних конкурсів, фестивалів, святкових концертів, творчих звітах. Мистецька робота колективу за вагомі здобутки відзначена дипломами та грамотами управління освіти та науки, департаменту культури, релігії та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації, Федерації професійних спілок України. Колектив є володарем Гран-прі Всеукраїнського фестивалю художньої творчості «Софіївські зорі» 2007р (фольклорна вистава «Борщівске весілє»), 2010р (фольклорна вистава «Хрестини»), та диплому І ступеня 2013р(фольклорна вистава «В Великодний четвер, шоб квочки сідали»). У творчих здобутках - виступ фольклорного театру «Жартівниці» в Палаці культури «Україна» 2012р.

Колектив організований в Борщівському агротехнічному коледжі з ініціативи творчих особистостей і сприяє й виховує в студентів любов та повагу до народних звичаїв, традицій та обрядів, заохочує учасників до запису, пропаганди народного мистецтва, а також творів українських фольклористів, зокрема наших краян. Підтвердженням цього є вагомі перемоги фольклорного театру на обласних та республіканських конкурсах.

У репертуарі театру - інтерпретації звичаїв, традицій та обрядів нашого краю, родинні, побутові фольклорні дійства, широко використовується місцевий діалект. У сценічних виступах актори одягнуті в автентичні борщівські костюми та лемківські народні костюми.
Вітання всім учасникам колективу, які протягом 14 років творили мистецькі дійства і висловлюємо подяку: Наталії Белюх, Людмилі Конрад, Ользі Калинчук, Галині Клюцович, Галині Сарап, Марії Синчак, Надії Парнеті, Любові Чепесюк, Галині Скочиляс, Наталії Волощук, Тетяні Стецько, Оксані Кобилянській, Ользі Куропатві, Інні Ониськів, Тетяні Березовській, Оксані Вовк, а також студентам та випускникам коледжу.
Отримане почесне звання, є свідченням великого творчого потенціалу, духовного та мистецького натхнення. Тож з найкращими побажаннями і з творчими планами на майбутнє колектив прямує до нових звершень.

Ольга Костюк
мистецький керівник фольклорного театру «Жартівниці»

Переглядів: 1048

Коментарі

avatar