Головна » 2017 » Січень » 31 » Чи з'явиться в Більче-Золотому райське місце?


Чи з'явиться в Більче-Золотому райське місце?

22.04.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 1
Переглядів: 1574


В області презентували проект реконструкції пам’ятки садово-паркового мистецтва «Більче-Золотецький парк».

Проектом передбачено відновлення ландшафтів, що поверне декоративні та естетичні якості парку, створення нових ландшафтних композицій. Спеціалісти планують видалити сухостій, всихаючі та ослаблені дерева. За словами авторів проекту,вони є вогнищами розвитку осередків різноманітних шкідників, захворювань та поширення їх збудників на здорові дерева.

У самому парку планують облаштувати доріжки з бруківки та гранітного підсіву. Такі види покриття є функціональними, органічно поєднуються з існуючим ландшафтом та є економічно обґрунтованими.

Заплановано встановлення малих архітектурних форм, заміну освітлення території парку, встановлення огорожі, інформаційних знаків і стендів. Відпочинок дорослих, особливо молодих сімей, супроводжується і дитячим відпочинком. Тому для забезпечення потреб молодих сімей з дітьми, які відпочивають у парку, передбачено влаштування дитячих ігрових майданчиків. На території парку запроектовано місця для коротко- і довготривалого відпочинку, встановлення волейбольного майданчика і тенісного корту з різними типами спортивних споруд, що дозволить залучати до здорового способу життя дітей, підлітків та дорослих.

Проект знаходиться на погодженні у Міністерстві екології України. З попередньою інформацією, він схвалений міністерством по всіх позиціях.

Проект розроблений групою фахівців «Бережанського агротехнічного інституту», до складу якої входять три кандидати наук, старший викладач та двоє асистентів. Проект розроблено за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, на що витрачено 48 тис. грн. Загальна вартість реконструкції Більче-Золотецького парку становить близько 300 тисяч євро.

Довідка

Ландшафтний парк у Більче-Золотому створений на базі садиби Сапєгів у 1960 році. Його площа сягає 11 гектарів, де розмістилися близько чотирьохсот вікових дерев. З 1966 року в парку посадили нові цінні дерева та кущі, котрі перевезли з Гермаківського дендропарку. На території парку також розташувався став, який живиться місцевими джерелами. При в’їзді до села Більче-Золоте ліворуч дороги можна побачити скульптуру жінки з горщиком – «Монумент праці», створений 1967 року.

КОМЕНТАР

Ігор П’ятківський, заступник начальника управління екології та навколишнього середовища ТОДА:

– Парки – це об’єкт, де постійно проводиться догляд та заміна хворих, старих і пошкоджених дерев. Завдання реконструкції в тому, аби зберегти естетичну привабливість та історичну цінність об’єкта, а також залучити якомога більше туристів.

Василь Кузьович, керівник групи авторів проекту:

– Проект буде реалізовано у рамках транскордонного співробітництва (Польща, Україна, Білорусь). У листопаді минулого року в облдержадміністрації проводився семінар. У ньому взяли участь співробітники кафедри Бережанського агроінституту. Згодом наш представник побував на подібному заході в Польщі. Вивчивши матеріали, ми зрозуміли, що в рамках співробітництва є можливість включати пам’ятки садово-паркового мистецтва як об’єкти історико-культурної спадщини. Для участі в конкурсі ми підготували два проекти – Більче-Золотецький парк та Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня. Думаю, це дасть старт підготовці та реалізації наступних проектів.Зоряна Гарасимів, "Номер один"
Переглядів: 1574

Коментарі

avatar
1
"На території парку також розташувався став, який живиться місцевими джерелами."- так звісно, якого вже близько 15 років не існує
avatar