Головна » 2021 » Лютий » 26 » Чотири школи з Тернопільщини потрапили до рейтингу ТОП-100 шкіл України

Чотири школи з Тернопільщини потрапили до рейтингу ТОП-100 шкіл України

23.02.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1086
Українська освіта в майбутньому повинна бути однаково якісною і в містах, і в селах. Сьогодні бачимо перекіс. Кращі школи, як показує рейтинг, складений Фокусом, розташовані в столиці та обласних центрах. Але є винятки, які радують. Винятком стала Тернопільська область!

Кращі школи, як і раніше, у містах. Хоча зрушення є

За даними Мінфіну, у 2019-му сільський учень обходився бюджету набагато дорожче, ніж міський, — 32,4 тис. грн проти 19,1 тис. на рік відповідно. Порахувавши гроші, місцева влада почала переформатовувати і закривати школи — цей процес активно продовжується, наприклад, у Полтавській області, у тому числі в самій Полтаві і Кременчуці. Жителі цих міст теж сильно обурюються, оскільки закриття навчальних закладів не дозволяє отримати повну середню освіту, гарантовану державою. Обурення з часом буде ще більше, оскільки оптимізація мережі порушить статус-кво, коли школи існують за інерцією, незважаючи на нечисленність учнів і низьку якість освіти.

Тим часом розрив у якості навчання між міськими і сільськими школами в Україні посилюється. Про це свідчать результати рейтингу “100 кращих шкіл”, складеного Фокусом. У переважній більшості регіонів країни кращі школи зосереджені в обласних центрах, а в області — лише кілька, а то і зовсім жодної. Винятком з цього правила стала Тернопільщина, де три школи (Чортків, Бережани, Заліщики) з чотирьох, які потрапили в рейтинг, розташовані в районних центрах. Більше того, учень із сільської школи Тернопільській області, яка не потрапила в рейтинг, отримав за зовнішнє незалежне оцінювання 192 бали — високий результат навіть за міськими мірками. Тернопільщина, де активно оптимізують шкільну мережу, — приклад того, якою має стати українська освіта в майбутньому: однаково якісною і в місті, і в селі.

Зазначимо, що в попередній рейтинг шкіл України жодна сільська школа не увійшла.

Рейтинг шкіл 2021 із зазначенням динаміки

Для перегляду зображення таблиці з журналу з рейтингом шкіл 2021, натисніть тут.
На 46 місці рейтингу опинилась Українська гімназія ім.І.Франка (Тернопіль)

На 53 місці Гімназія ім.М.Шашкевича (Чортків)

Вперше до рейтингу потрапила Заліщицька державна гімназія (Заліщики), посівши 93 місце в рейтингу

Також вперше до ТОП-100 українських шкіл потрапила і школа №3 з міста Бережани, яка посіла 99 місце.
Переглядів: 1086


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: