Головна » 2018 » Квітень » 4 » Фільм про борщівські вишиванки представлять у Португалії


Фільм про борщівські вишиванки представлять у Португалії

18.10.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 601


Мистецький альбом Віри Стецько «Таїна Пінзеля», автентичні галицькі строї, фільм про борщівські вишиванки представлять українцям Португалії у рамках проекту "Під зорею Пінзеля".

Захід відбудеться у столиці Португалії Лісабоні з ініціативи «Благодійного фонду родини Демкур» та за підтримки Управління публічної дипломатії МЗС України і Посольства України в Португальській Республіці. З громадської ініціативи цей проект народився в нашому місті і зараз виходить на міжнародний дипломатичний рівень.

- Ми будемо репрезентували українську культуру і зокрема Тернопільський край у Європі в рамках проекту «Під зорею Пінзеля». Цей захід є першим кроком популяризації Тернопілля у Португалії, і наша місія – долучати Тернопіль до світового культурно-економічного простору. Пінзель – наш промоутер, а в рамках цього проекту ми будемо приєднувати й інших митців. Бо хоч наше місто є файним, але нам треба боротись, щоб воно й надалі залишалось таким, тому треба пропагувати в усьому світі нашу автентику та культурні цінності,- розповів тернопільський меценат Тарас Демкура.

Дводенна програма проекту передбачає презентацію мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля», експозиції автентичних зразків українських строїв Галичини та прем’єру кінофільму знятого у 2018 році «Борщівська вишиванка. Світ, що єднає», спонсором якого виступив благодійний фонд «Родини Демкур».

- Через цей проект ми говоримо світу, що українці є самодостатньою нацією, яка має своє автентичне мистецтво і може бути цікавою для Європи. Для нашого міста це можливість започаткувати співпрацю з Португалією і вийти на світовий ринок,- розповіла голова громадської асоціації «Туристична асоціація Тернопілля» та керівник проектів благодійного фонду родини Демкур «Спадок» Наталія Волощук .

Діаспора українців в Португалії не така давня, тому це ще один крок до єднання і відродження наших традицій та економічних стосунків.

Джерело: 20 хвилин
Переглядів: 601

Коментарі

avatar