Головна » 2020 » Серпень » 21 » Громада на Борщівщині одна з перших в Україні запустила інтерактивні бюджети шкіл

Громада на Борщівщині одна з перших в Україні запустила інтерактивні бюджети шкіл

27.02.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1085
Про обсяги коштів, які виділяються на кожну школу, зможуть дізнаватись жителі ОТГ на Тернопільщині через візуалізовану детальну інформацію про напрямки видатків. Це стосується суми витрат на зарплату працівникам школи, витрати на комунальні послуги та енергоносії, продукти харчування, закупівлю комп’ютерного обладнання тощо. Для цього Скала-Подільська об’єднана територіальна громада першою в області та одною з перших в Україні запустила інтерактивний інструмент бюджету шкіл.

Згідно із даними Міністерства фінансів України, у 2019 році загальні видатки на денні школи склали 94 млрд грн або 23 108 грн в середньому на одного учня. У Тернопільській області торік видатки на денні заклади склали 1,7 млрд грн на 49 тис. учнів. У містах середні видатки на одного учня склали 18,4 тис. грн, а у сільській місцевості – 32,7 тис. грн.

– В умовах децентралізації змінюється характер фінансування шкіл – контроль над ефективністю витрат переходить від центральної влади до місцевих громад, – зазначив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук. – Однак наразі батьки не мають зручних інструментів, які б у спрощеному вигляді дозволили відслідковувати витрати школи, порівнювати між собою різні заклади та оцінювати їх ефективність.


Прямо на сайті користувачі інтерактивного бюджету школи можуть ставити запитання, вести обговорення та робити свої пропозиції щодо розподілу коштів на розвиток школи.

На цей час, окрім Скала-Подільської ОТГ, до інтерактивних бюджетів підключено школи ще 22-ох громад, які разом охоплюють 14 областей України. Інструменти запустили в рамках проекту Global Communities «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в медицині та освіті» (ДІЄМО). Розробка та бюджетне консультування забезпечив Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Також Центр запустив онлайн-платформу, завдяки якій батьки можуть порівняти показники своєї школи – кількість учнів, кількість учителів, загальні видатки, видатки на одного учня – з іншими закладами ОТГ, регіону та України в цілому. Наприклад, за допомогою інструменту можна дізнатися, що Скала-Подільська загальноосвітня школа однойменної ОТГ має у складі 25 учителів, які навчають 147 учнів, на що закладу виділено у 2020 році 4,06 млн грн або 28 тис. грн на одного учня. А в Гуштинській загальноосвітній школі цієї ж громади 21 учитель навчає 41 дитину, на що мають фінансування цього року у розмірі 1,85 млн грн або 45 тис. грн на одного учня.

Як повідомляють розробники, жителі будь-якої ОТГ можуть на сайті онлайн-платформи подати заявку на безкоштовне створення інтерактивних бюджетів шкіл.

Терен
Переглядів: 1085


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: