Головна » 2021 » Грудень » 16 » Ігор Лобода: «Справа не у фінансуванні, просто у ФК «Скала-Подільська ТГ» не було кадрів»

Ігор Лобода: «Справа не у фінансуванні, просто у ФК «Скала-Подільська ТГ» не було кадрів»

27.02.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 789
Продовжуємо підбивати підсумки обласного футбольного сезону 2021 року. На черзі – ФК «Скала-Подільська ТГ», який, зігравши п’ять поєдинків у другій лізі, знявся зі змагань. До розмови ми запросили почесного президента клубу, голову Скала-Подільської громади Ігоря Георгійовича Лободу.

– Пане Ігорю, які цілі були в команди перед чемпіонатом?

– Команда ФК «Скала-Подільська ТГ» була сформована на базі ФК «Бурдяківці», який виграв у минулому році кубок Борщівського району. У Бурдяківцях я працював сільським головою і постійно підтримував розвиток спорту та футболу зокрема. Коли мене обрали головою Скала-Подільської громади, вирішили заявити від неї футбольну команду на чемпіонат Тернопільської області. Особливих задач не було, мали намір «обкатувати» місцеву молодь і щоби в громаді був футбол.

– Команда зіграла всього п’ять матчів, чотири з яких програла, після цього знялася зі змагань. На Ваш погляд, у чому причина невдалого старту?

– Футболісти не витримали напруги, адже рівень обласних змагань був значно вищий, аніж у районному чемпіонаті. І якщо ти гравцям платиш невеликі преміальні, він шукає собі приробітки в інших командах. Ми запросили кількох футболістів із сусідньої Хмельниччини. І якщо в Тернопільській області наведено порядок із заявками, то хмельницькі гравці грали на район без карточок, хто за дві, а хто й за три команди. Якщо такий гравець зіграв об 11-й годині один матч і того ж дня приїхав до нас і ходить по полю на п’ятках, а не грає, то навіщо мені такий футболіст? Коли я це питання підняв, так звані «варяги» пограли кілька матчів і залишили нашу команду. І тоді почалися кадрові проблеми. Намагалися запросити інших, вони виставили такі фінансові апетити, яких ми їм не могли дати. На один домашній матч у нас вийшли на поле 11 гравців, двоє з яких травмувалися, на наступний поєдинок ще двоє зазнали ушкоджень. За великим рахунком у нас залишилися «живих» 8 футболістів. Як можна було за таки умов продовжувати грати?


– Асоціація футболу Тернопільщини пішла Вам назустріч, перенесла кілька матчів, знаючи Ваші кадрові проблеми.

– Я хотів і був би зберіг команду. Після першого кола мав певні домовленості про те, що за ФК «Скала-Подільська ТГ» виступатимуть п’ять молодих футболістів з Тернополя, адже хотів робити команду на перспективу, без запрошення дорогих гравців з інших областей. Але в останній момент вони вирішили перейти в команду першої обласної ліги «Віго-Острів», а часу, щоби дозаявити інших, уже не було. Тому й прийняли рішення знятися з чемпіонату. Тобто справа була не у фінансуванні, кошти, хоча й невеликі, команда мала, просто не було кадрів, щоби продовжувати грати.

– Який з тієї невеликої кількості матчів ФК «Скала-Подільська ТГ» можна записати до активу команди, а які відверто провалив?

– Найкраща гра була у Кременці з міцним середняком другої ліги. Незважаючи на важку дорогу, адже довелося проїхати понад 200 кілометрів, нам вдалося виграти (3:2), продемонструвавши при цьому хорошої якості гру. Були дві поразки сильним суперникам із В. Березовиці (0:2) та Гусятина (1:3). А далі настали кадрові проблеми, які я озвучував вище, тому отримали великі поразки від «Нічлави» з Копичинців (0:4) і від «Олімпії» з Клювинців (1:8), коли довелося грати вдев’ятьох. Це вже був не футбол, а пародія на гру.

– Хто був лідером команди, яка такий короткий відрізок виступала в чемпіонаті області?

– З кращої сторони можу відзначити Петра Хомишина, який був ініціатором того, щоби команда зі Скала-Подільської громади виступала на області. Він потім разом зі ще одним нашим провідним гравцем Богданом Гаврилюком перейшов у команду вищої обласної ліги – «Зорю» із Хоросткова. Стабільну гру демонстрував Ігор Клапоущак. Було у нас багато молодих місцевих футболістів, у яких я бачив перспективу. Зокрема, у хорошого воротаря має вирости місцевий під два метри хлопчина, 16-річний Богдан Лоїк, котрий на пристойному рівні відіграв у всіх наших матчах.

– Якою бачите перспективу Скала-Подільського футболу, адже ми бачили, як інша команда з селища під назвою «Скала-Айва» заявилася на Лігу Тернопільщини, але теж на два матчі не виїхала?


– На сьогодні не можу сказати, що буде з футболом у Скала-Подільській громаді, можливо, будуть якісь варіанти, що команда повернеться у чемпіонат області. У Бурдяківцях є хорошої якості футбольне поле (газон зелений та м’який, адже постійно поливається), роздягальня більш-менш нормальна, є озвучення, електронне табло, накрита трибуна. Люди, які до нас приїздили, задоволені інфраструктурою. А щодо «Скала-Айви», то й справді команда не поїхала на останню гру групового етапу, хоча фінансування ми їм давали. Пояснення невиїзду – немає людей. Кожен шукає за довгим рублем. На початку змагань у заявці є 18 футболістів, а потім багато їдуть за кордон, хто у Чехію, хто у Польщу, бо жити за щось треба й утримувати сім’ї. Зараз беремо участь у відкритому чемпіонаті Чортківського району на штучному покритті у форматі 7 футболістів плюс один воротар. Звичайно, це не змагання на великому полі, але все ж якась підготовка до нового сезону…

Перша ліга. ФК «Скала-Подільська ТГ» – 8 місце

5 матчів:+1=0-4, м’ячі – 5:19, очки – 3

"Номер один"
Переглядів: 789


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: