Головна » 2019 » Грудень » 23 » Майстриня з Борщівщини створює неймовірні ляльки-мотанки (ФОТО)


Майстриня з Борщівщини створює неймовірні ляльки-мотанки (ФОТО)

19.01.2020
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 584


Бошко Тетяна Мар'янівна - майстриня української народної ляльки-мотанки. Народилася в селі Королівка Борщівського району Тернопільської області. Працювала в Королівській ЗОШ вчителем трудового навчання. Завжди старалась разом із своїми учнями відроджувати українські народні традиції, звичаї, обряди, а також вивчати історію ляльки-мотанки свого краю.

Моя бабця розповідала, що своїм дітям вона замотувала макогін у платинку чи хустку і давали дитині гратися. Це, свого роду, була лялька-пеленашка, яка забавляла малу дитину. Згодом почали мотати ляльки на качанах. Дівчинка, яка вчилася вишивати, спочатку вишивала маленьку сорочечку для ляльки. Одягали ляльку в одяг своєї місцевості. Часто ляльку-мотанку тримали у вікні, щоб люди милувалися. І, звичайно, щоб заглянув парубок, яка дівчина працьовита, чи варто брати її за дружину.

Заговорювали ляльку на достаток, добро, здоров'я, вдале заміжжя та інше. Бабця самородок з Гуцульщини, тому в Королівку принесла свою традицію. Але про ляльку-мотанку знали і в окружних селах міста Борщева.

Мені дуже хотілося б, щоб мої ляльки-мотанки приносили людям щастя, радість, добро, успіх, достаток… Багато ляльок-мотанок подарувала своїм друзям, колегам. Кожного року із своїми ляльками-мотанками брала участь у виставах на святі "В Борщівському краї цвітуть вишиванки".

Є мої ляльки-мотанки у Борщівському краєзнавчому музеї, також за кордоном. Свою майстерність я удосконалюю, творчо розвиваю і з великим задоволенням передам дітям, всім хто хоче навчитись цієї майстерності. Нехай наша прадавня українська традиція живе віками, а з нею і наш невмирущий український народ.

Лялька – мотанка – наш прадавній оберіг, який передавався у спадок з покоління
в покоління і виконував заповітну функцію : примножувати та берегти свою родину.

Придбати ляльку – мотанку можна в магазині « Марічка» м. Борщів, або за номером телефону: 0673468900

Переглядів: 584

Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: