Головна » 2020 » Січень » 1 » На Борщівщині є церква, збудована у 1777 році (фоторепортаж)

На Борщівщині є церква, збудована у 1777 році (фоторепортаж)

22.04.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 3297
Унікальна Церква Святого Миколая збудована у 1777 році в селі Сапогів, що на Борщівщині. Святиня, на щастя, збереглася до сьогодні майже без змін.


Історія церкви, на жаль, достеменно не відома. Дерев’яний храм із дзвіницею звели у 1777 році, однак ведення метричної книги розпочали лише у 1784-у.

У 1883 році з південного боку апсиди прибудували кам’яну захристію, а до бабинця – присінок.


В 1970 році пам’ятка архітектури національного значення відреставрували: захристію розібрали, замінили гонтове покриття.


1989 року будівлю знову ремонтували. Тоді ж церкву передали православній громаді.

На початку 2012 року церкву обікрали. Злодії забрали цінне церковне майно. Знайти вкрадені речі так і не вдалося.


Сьогодні церква зберегла майже первобутний вигляд. У композиції споруди важлива роль відведена співвідношенню восьмериків та обсягу зрубів, в яких висотні розміри значно переважають над горизонтальними. Зовні між восьмериками є невелика відстань. Опасання на випусках вінців зрубів оточує споруду майже на половині її висоти. Обсяги вище опасання обшиті гонтом.


В інтер’єрі простір кожного обсягу висотно розкритий, вікна у восьмерику відсутні. Бабинець має одне вікно з півдня, відкривається до нефу аркою-вирізом.


Дістатися до святині з Тернополя не складно. До Борщева міжміським автобусом, а звідти – маршруткою. Поїздка триватиме понад дві години.

Фото Андрія Тернопільського та з відкритих джерел


Джерело: Терен
Переглядів: 3297


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: