Головна » 2019 » Березень » 16 » На Борщівщині є чудодійна печера епохи міоцену: зцілює все

На Борщівщині є чудодійна печера епохи міоцену: зцілює все

22.04.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1411
Печера простяглася на 23 кілометри. Кришталева — печера, геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована при південно-західній околиці села Кривче Борщівського району Тернопільської області.

Назву “Кришталева” печера отримала завдяки кристалам гіпсу білого, кремового та рожево-бурштинового кольору, що покриває місцями її стіни.

Як вважають історики, печеру знайшов монах єзуїтського ордену Габріель Жанжинський (1664—1737). У виданій ним у 1721 році книзі “Натуральна історія королівська Польського” вона вперше згадується.Кришталеву печеру досліджували протягом ХІХ і на початку ХХ століть. У 1961—1971 роках спелеологи детально вивчили її і зробили картування. Досліджена довжина становить 23 км.

Але для недосвідчених туристів доступні лише 3 км. Та повірте ці кришталеві галереї вражають вже з перших кроків. Температура тут не перевищує 10 градусів, а вологість коливається в межах 90-100%. Відомо, цій печері 20 мільйонів років, вона належить ще до епохи міоцену.Епоха характерна активним горотворенням. Відклади, що утворилися, становлять міоценовий відділ. В Україні вони поширені в Передкарпатті, Закарпатті, на Волино-Подільській плиті, Причорноморській западині та в Криму.

У Кришталевій було знайдено рештки різноманітних тварин та рослин. Тут щороку проводяться змагання зі спелеоорієнтування та розвідувальні роботи, що відкривають нові ходи та зали. А ще у цій печері дуже легко дихати через лікувальні властивості тутешнього повітря. Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить “Кришталеву” найперспективнішим об’єктом для лікувальних та рекреаційних цілей.

Переглядів: 1411


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: