Головна » 2017 » Квітень » 15 » На Борщівщині ліки безкоштовно можна отримати у кількох комунальних аптеках (перелік ліків і аптек)


На Борщівщині ліки безкоштовно можна отримати у кількох комунальних аптеках (перелік ліків і аптек)

17.10.2017
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1588


Тернопільщина отримала 13 мільйонів гривень на реалізацію програми «Доступні ліки». Причому ці кошти уже розподілили між районами.

Тож, маючи відповідний рецепт, хворі на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ-го типу і бронхіальну астму можуть суттєво зекономити. Ось тільки людям варто знати медичні заклади і аптеки, що долучилися до програми. Наразі на Тернопіллі угоди підписали із 70-ма аптеками. Приєдналися до програми також усі комунальні заклади

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки», що мала стартувати 1 квітня 2017 року, передбачала допомогу громадянам України в отриманні низки препаратів – безкоштовно або із невеликою доплатою (див. довідку унизу – прим.). У Міністерстві охорони здоров’я встановили граничну ціну на лікарські засоби, залежно від вартості подібного медпрепарату у Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії і Латвії. Власне, такий механізм діє у багатьох країнах світу і загалом виправдав себе.

Механізм – простий: щоб одержати препарати, треба звернутися до лікаря, який випише рецепт. У ньому вказують лише діючу речовину, а не назву конкретного препарату, – пояснили в Управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОДА. – Потім із рецептом піти в аптеку, що бере участь у програмі. Якщо ліки – вітчизняні, хворому їх дадуть безкоштовно. Якщо препарати – іноземного виробництва, то доведеться доплатити різницю, що виникла між нашими ліками і привозними.

Сукупно на цю програму уряд передбачив 500 млн грн. Проте за словами представників фарм-бізнесу, реальна потреба — у кілька разів вища. Тож, імовірно, до кінця року суму доведеться збільшити. Окрім того, програму планують розширити. А тому перелік медпрепаратів і аптек весь час оновлюватимуть (стежити можна ТУТ)

Докладно про все також можна дізнатися на загальноукраїнській «гарячій лінії» 15-45 або в Управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОДА - (0352) 52-10-71.

Список ліків, які планують видавати пацієнтам безплатно:


 • серцево-судинні захворювання:

  1 Аміодарон (Amiodarone)

  2 Амлодипін (Amlodipine)

  3 Атенолол (Atenolol)

  4 Верапаміл (Verapamil)

  5 Гідрохлоротіазид (Hydrochlorothiazide)

  6 Спіронолактон (Spironolactone)

  7 Фуросемід (Furosemide)

  8 Дигоксин (Digoxin)

  9 Еналаприл (Enalapril)

  10 Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

  11 Карведилол (Carvedilol)

  12 Клопідрогрель (Clopidrogrel)

  13 Метопролол (Metoprolol)

  14 Нітрогліцерин (Glycerytrinitrate)

  15 Симвастатин (Simvastatin)

  16 Бісопролол (Bisoprolol)

  бронхіальна астма:

  1 Беклометазон (Beclometasone)

  2 Будесонід (Budesonide)

  3 Сальбутамол (Salbutamol)

  діабет II типу:

  1 Метформін (Metformin)

  2 Гліклазид (Gliclazide)

  Ще раз нагадуємо, що переглянути перелік аптек, в яких можна буде отримати безкоштовні ліки, можна перейшовши за цим ПОСИЛАННЯМ.

  Джерело: Терен

 

 

Переглядів: 1588

Коментарі

avatar