Головна » 2019 » Січень » 3 » На Борщівщині школу за 54 мільйони гривень збудує фірма, яку звинуватили в шахрайстві

На Борщівщині школу за 54 мільйони гривень збудує фірма, яку звинуватили в шахрайстві

23.07.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1265
Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації 23 листопада підписало договір з ТОВ «Проф Буд» на будівництво школи в с. Шупарка Борщівського району за 54,4 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, фірма побудує в селі двоповерхову школу І-ІІ ступенів для 172 учнів на вул. Лісничівка, 19а. Вартість одного навчального місця становитиме 316,4 тис. грн. Це більш ніж втричі дорожче від розрахованої Мінрегіонрозвитком середньої вартості будівництва шкіл у 2018 році, яка становить 102,7 тис. грн.

Школу побудують до кінця 2020 року. Цього року на роботи виділять 3,2 млн грн, з яких фірма отримає 90 тис. грн прибутку, а на зарплати піде 303 тис. грн. У 2019-2020 роках на будівництво віддадуть по 25,6 млн грн.

Окрім загальнобудівельних робіт, компанія встановить ліфт та зробить інженерні системи: опалення, електрику, каналізацію тощо. Обладнає меблями їдальню, спортивну та медичну кімнати, класи та лабораторії. Територію школи обгородить, озеленить, встановить там дитячий майданчик та зробить заїзд.

До робіт фірма залучить двох субпідрядників – ТОВ «Газ-Сервіс-Буд» та ПП «Безпека-сервіс». Перша компанія допомагатиме з загальнобудівельними роботами, збудує котельню, водопровід, каналізацію та влаштує артсвердловину (глибоку шахту). Друге підприємство встановить пожежний резервуар та пожежну сигналізацію.

На торгах фірма-переможець змагалася з ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трансбуд» та ТОВ «Міжнародні інженерні системи». Три конкуренти вже зустрічалися в попередньому тендері на будівництво школи, однак їх усіх відхилили через помилки в документах. Тоді очікувана вартість закупівлі була на 8,4 тис. грн нижчою від теперішньої.

Під час поточного аукціону найдешевшою була пропозиція компанії «Поділля-Трансбуд», однак її відхилили через невідповідність тендерної документації – відсутність штатного розпису та дипломів спеціалістів. В результаті переможцем стала компанія «Проф Буд», чия пропозиція була на 574 тис. грн дорожчою.

ТОВ «Проф Буд» зареєстроване у січні 2018 року в Тернополі. Протягом 2018 року фірма отримала замовлень на 69,3 млн грн, враховуючи поточну угоду. Її власником та водночас керівником є місцевий житель Олександр Коломійчук.

До травня 2018 року Коломійчук також був засновником та директором ТОВ «Газ-Пласт-Буд». Нещодавно це підприємство оштрафувала адмінколегія Тернопільського територіального відділення АМКУ на 480 тис. грн за порушення закону «Про захист економічної конкуренції». Антимонопольники з’ясували, що фірма разом із товариствами «Крем Буд» та «Тербуд» імітувала конкуренцію на чотирьох торгах від управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради. Після цього рішення АМКУ у ТОВ «Газ-Пласт-Буд» змінилася адреса та засновник.

Окрім того, «Газ-Пласт-Буд» та ТОВ «Проф Буд» фігурують в кримінальному провадженні за ч.3 ст. 190 (шахрайство) та ч.2 ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків). Слідчі підозрюють, що протягом 2017-2018 років обидві фірми ухилилися від сплати податку на прибуток та ПДВ на 3,2 млн грн.

Між іншим, Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації 23 жовтня підписало договір з ТОВ «Авакс Проф» на будівництво школи в смт. В. Березовиця (Тернопільський район) за 50 млн грн.

Згідно з угодою, фірма побудує школу на 600 учнів. Вартість одного навчального місця становитиме 83,3 тис. грн. Це на 19% дешевше від розрахованої Мінрегіонрозвитком середньої вартості будівництва шкіл у 2018 році, яка становить 102,7 тис. грн.

Дивним є те, що буквально в цей самий час відбувається тендер на будівництво школи в селі Шупарка і обійдеться воно в суму 54 млн грн., хоча учнів буде майже утричі меньше, ніж у школі в Тернопільському районі.

Джерело: Наші гроші
Переглядів: 1265


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: