Головна » 2021 » Жовтень » 12 » На Борщівщині ситуація з COVID-19 одна з найгірших в області

На Борщівщині ситуація з COVID-19 одна з найгірших в області

17.04.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 2004
Ситуація із захворюваністю на коронавірус в області погіршується. Що стало причиною цього, якою вона є зараз, чого очікувати далі і що робити розповів лікар-епідеміолог Володимир Паничев на черговому засіданні міського оперативного штабу 12 жовтня.

«Проявом погіршення ситуації є зростання показників захворюваності. Станом на 12 жовтня вони становлять в області 474 випадки на сто тисяч населення за останні два тижні, в місті – 496,7 при рекомендованому не вище 75. В області є території, які значно перевищують середньообласний показник. Найгірша ситуація в колишньому Заліщицькому районі – 759,1 випадка. Ряд територій мають показники вище 600: Борщівський, Гусятинський, Зборівський. Прикро, що цей показник зростає. За останні шість днів він зріс з 358 в області до 474.»,- розповів Володимир Паничев.

Чого очікувати і що робити

«Ситуація найближчі тижні буде ускладнюватися, будемо сягати високих рівнів захворюваності, втягування в епідпроцес людей старшого віку буде супроводжуватися високою летальністю. Це буде тривати мінімум до середини листопада. Відповідно до прогнозу МОЗ пік захворюваності в осінньо-зимовий період поточного року передбачається на середину листопада. Що нам робити? Максимально скористатися можливістю вакцинуватися і вакцинувати ті колективи, які є значимими в епідпроцесі щодо ковіду. Урядом передбачені обов’язкові щеплення окремих контингентів населення впродовж місяця. Окрім тих, які визначені наказом, по факту є дуже багато професій, закладів, установ працівники, яких не менш загрозливі у питаннях захворювання і в питаннях небезпеки ризиків для відвідувачів: банки, заклади торгівлі, будь-які заклади, що надають послуги дітям тощо. Тому звертаюся з тим щоб, керівники, власники цих закладів свідомо поставилися до цієї проблеми і створили всі умови, можливо заохочуючи певним чином, щоб максимально щепити працівників. Необхідно звернути серйозну увагу на те, що щепитися мають люди професійного, вікового, медичного ризику. Якщо у керівництва цих закладів є потреба в промоції, в роз’ясненні необхідності щеплень, то лікарі-епідеміологи, сімейні лікарі готові надавати таку допомогу, виходити в колективи, пояснювати необхідність цього заходу, розвіювати нісенітниці, які навколо цієї проблеми накручені, щоб уникати максимально антивакцинальних настроїв. Наступне – ніхто не відмінив карантинних заходів. Я не виключаю, що вони за рішенням Кабміну будуть посилюватися, але, на мою думку, перш ніж вводити додаткові заходи давайте виконаємо те, що рекомендовано для «жовтої» зони.
Переглядів: 2004


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: