Головна » 2020 » Липень » 23 » На Борщівщині в музеї "Історія хліба" відроджують мистецтво вінкоплетіння

На Борщівщині в музеї "Історія хліба" відроджують мистецтво вінкоплетіння

23.02.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1030
Разом із літом в Україні розпочався цикл релігійних і народних свят, з якими пов’язані цікаві традиції, пісні танці та народні забави. Одним із таких є празник Різдва святого Івана Хрестителя. За народним звичаями – це свято Івана Купала.

Дівчата плетуть віночки з літніх квітів – чебрецю, любистку, м’яти, ромашки, волошки. Вплітають у них чорнобривці, троянди, лілії.

Музеєзнавиці Поліна Задворна, Анастасія Рожкован, Анна Патуляк і Валерія Задворна, вивчаючи ремесло вінкоплетіння, провели ґрунтовну пошукову роботу. Кожна рослинка у віночку мала своє місце і значення. Люди вірили, що квіти здатні впливати на них, дарувати
гарний настрій і зцілювати. Так, ромашка приносить доброту і ніжність, любисток – символ людської відданості, безсмертник дарує здоров’я, барвінок вважають символом життя.

Дослідниці вважають, що український віночок – це не просто краса, а й оберіг, знахар душі, бо в ньому є чудодійна сила, що рятує від болю, береже здоров’я і додає краси. У народі кажуть: «Хто вміє віночок вити, той вміє Україну любити».

Владислава БОЙЧУК,
учасниця гуртка «Юні музеєзнавці» музею «Історія хліба»
Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів
Скала-Подільської ОТГНашДень
Переглядів: 1030


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: