Головна » 2020 » Січень » 10 » На Борщівщині відкриють пам'ятник земляку, який співав на семи мовах на сценах Америки та Європи, а помер у Парижі

На Борщівщині відкриють пам'ятник земляку, який співав на семи мовах на сценах Америки та Європи, а помер у Парижі

16.04.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1204
Урочисте відкриття пам’ятника відомому українському оперному і камерному співаку, педагогу, музично-громадському діячеві, патріоту України Мирославу Скала-Старицькому (сценічний псевдонім Міро Скаля), запланували на 11 січня у Скалі-Подільській, на центральній площі селища.

Про це повідомляє сайт місцевої громади.

Також повідомляється, що у програмі – урочиста академія, презентація документального біографічного фільму, концертна програма.

Довідково. Мирослав Старицький (відомий також як Мирослав Григорович Скала-Старицький, псевдонім Міро Скаля). Народився 13 червня 1909 року у Скала-Подільській на Тернопільщині.

Оперний і камерний співак (тенор), педагог, громадський діяч. Перші ролі виконав у Львівському оперному театрі. Співав 7-а мовами: українською, польською, російською, німецькою, англійською, італійською, французькою на сценах провідних театрів Європи й Америки. Нагороджений срібною медаллю Парижа за особливі досягнення у мистецтві (1950), «Золотим ключем» Детройта (США) за видатні мистецькі заслуги (1959).

Записав 9 грамплатівок у США і Канаді.

Помер у Парижі в 1969 році.Фото: Оксана Ундерко

Терен
Переглядів: 1204


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: