Головна » 2021 » Березень » 5 » На межі Борщівщини вшанували Провідника ОУН Романа Шухевича

На межі Борщівщини вшанували Провідника ОУН Романа Шухевича

25.05.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1153
Сьогодні на межі Тернопільської та Хмельницької областей – у селі Гуків вшанували пам’ять українського політичного діяча, Головнокомандувача Української Повстанської Армії, Генерального Секретаря Української Головної Визвольної Ради, Провідника Організації Українських Націоналістів Романа Шухевича.


Учасники зібрання співали повстанських пісень та молилися біля пам’ятного хреста, встановленого на місці спалення тіла головного командира УПА. Віддав шану Шухевичу лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, голова Тернопільської райради Віктор Козорог, міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко, голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк і голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Саме сюди на річку Збруч щороку приїджають «свободівці». Віддати шану, вклонитись та повчитися у Романа Шухевича стійкості, сили волі та духу, поглядах та свободи у помислах, віри у перемогу національної ідеї. Тернопільська обласна рада під час однієї з сесій звернулась до Президента України повернути звання Героя України Роману Шухевичу.


Довідка:
У селі Гуків Хмельницької області на березі річки Збруч з 2005 року стоїть пам'ятник Головнокомандувачу УПА Романові Шухевичу. За деякими даними, саме тут знайшли обгорілі останки Генерала, які енкаведисти намагалися знищити, щоб приховати від українців місце його поховання, а відтак облаштували символічну могилу.

Переглядів: 1153


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: