Головна » 2018 » Грудень » 10 » Нардеп від Борщівщини Олег Барна піариться за гроші з держбюджету та зловживає адмінресурсом?

Нардеп від Борщівщини Олег Барна піариться за гроші з держбюджету та зловживає адмінресурсом?

22.04.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1456
На Тернопільщині протягом червня-жовтня 2018 року зафіксовано 34 випадки ймовірного використання народними депутатами від певних політичних партій бюджетних ресурсів у цілях самореклами та непрямої дочасної агітації. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Громадянська мережа ОПОРА, від червня по жовтень включно, здійснювала моніторинг та відслідковувала обставини, які могли б містити ознаки зловживання політиками бюджетним адмінресурсом для власного піару. Основним предметом дослідження були субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, кошти Державного фонду регіонального розвитку та Дорожнього фонду.

У рамках даного дослідження у Тернопільській області було зафіксовано 34 випадки, коли народні депутати, ймовірно використовували державні ресурси для самореклами та здобуття прихильності потенційних виборців. Згідно з результатами, у 55,9% (19) зафіксованих подій для таких цілей, імовірно, була використана субвенція на соціально-економічний розвиток територій, у 17,6% (6) – Дорожній фонд, а у 26,5% (9) важко визначити джерело надходжень. Сюди належать: ремонти автомобільних доріг, оснащення спортивних майданчиків, покращення матеріально-технічної бази закладів освіти і лікарень, реконструкції будівель та інше. Переважно такі події відбувались у селах – 67,6%, менше у містах – 26,5% та селищах – 5,9% випадків.

Слід зазначити, що за результатами моніторингу зафіксовано випадки з ознаками непрямої дочасної агітації у Тернопільській області, які здійснювали здебільшого депутати-мажоритарники від партії «БПП «Солідарність». Так, нардепи Олег Барна, Тарас Юрик, Микола Люшняк безпосередньо чи опосередковано були причетні до таких випадків 28 разів, а нардеп обраний за списком партії «Народний фронт» Роман Заставний – 6 разів.

Для ймовірної популяризації даних подій використовувались дописи на особистих сторінках нардепів та офіційних сторінках партій у мережі Facebook, публікації у інтернет-виданнях, а також повідомлення на сайтах органів місцевої влади.

Також були зафіксовані випадки можливого піару на публічних заходах, таких як відкриття спортивного майданчика або нового відділення в лікарні.


Джерело: Політерно
Переглядів: 1456


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: