Головна » 2017 » Квітень » 13 » Печера Кришталева. Кам'яні лабіринти віком в 20 мільйонів років


Печера Кришталева. Кам'яні лабіринти віком в 20 мільйонів років

22.03.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 477


Кришталева печера не лише найкрасивіша, вона ще й значиться у списку старичків. Утворилося природне диво близько 20 мільйонів років тому через вимивання порід підземними водами.

Історія її творіння в принципі не відрізняється нічим особливим від подібних печер. Зате за своєю красою Кришталева печера - унікальна. Недарма вона має таку мелодійну назву - стіни підземної красуні укриті різнокольоровими або білосніжними кристалами гіпсу.

Кришталева печера являє собою складну систему ходів, загальною протяжністю понад 23 км. Однак для туристичних маршрутів доступні тільки 3 км.

Отже, маршрут починається з вузького 500-метрового коридору, далі по кам'яних сходах униз, щоб ви собі уявляли, навколо - майже темрява. Потім за маршрутом величезний зал із красивими гіпсовими наростами на стінках.

Якщо переживаєте, що вашим діткам буде страшно побувати на такій екскурсії, нічого подібного. Повірте, їм особливо сподобається Зоологічний зал.

У камені навіки збереглися різні тварини: сова, лисиця, орел. Любителі екзотики можуть пройтися по "хребту крокодила" - стежці, дуже схожій на хребет рептилії.

Далі йде Святковий зал, який зачарує природним дизайном: кристалічне покриття розмалювало стіни красивими візерунками.

Найцікавіша визначна пам'ятка тут - Кришталевий коридор, стрімкі стіни покриті полотном гіпсових кристалів різних кольорів: кремових, бурштинових, рожевих, блакитних, бежевих.

Можна подумати, що ти зовсім не під землею на Тернопільщині, а в якомусь казковому царстві.

Тут є також камінь бажань і камінь, якого не знайдеш у жодній іншій печері - "анальгін". За словами місцевих, він лікує краще за пігулки, потрібно всього лише ненадовго притулити до нього лоб.

А насправді до всієї безлічі цікавинок, Кришталева печера ще й цілюща. Тут майже стовідсоткова вологість, температура в середньому - 12°С.

Стабільний мікроклімат, незалежно від пори року, абсолютна тиша створюють усі умови для лікування бронхіальної астми, гіпертонії, бронхіту. Тому, якщо ви схильні до подібних хвороб, навідуйтеся сюди частіше.

Переглядів: 477

Коментарі

avatar