Головна » 2016 » Жовтень » 5 » Сороковини кривавої трагедії в Бабинцях

Сороковини кривавої трагедії в Бабинцях

27.04.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1532
Першого жовтня минули сороковини з дня трагічної загибелі двох поліцейський. 40 днів тому під час спецоперації загинув і їхній вбивця, який днем раніше убив ще й свою дружину.

Нагадаємо, мешканець с. Бабинці Борщівського району, 46-річний Олекса Василюк, ввечері 22 серпня з мисливської рушниці убив свою дружину Оксану. Згодом, вночі і зранку 23 серпня застрелив ще двох поліцейських, після чого загинув сам в результаті операції спецпідрозділу поліції. З тих пір тернополяни нарекли Олексу «борщівським стрільцем».

1 жовтня ранкове зібрання в Головному управлінні поліції розпочалося хвилиною мовчання за загиблими. Також представники управління та районного відділення разом з рідними зібралися у храмах сіл Шупарка та Сапогів, звідки родом поліцейські, задля спільної молитви за їхні душі.

Біль втрати меншим не стає, зізнаються ті, хто добре знав Олександра та Андрія. Навпаки, усвідомлення, що їх уже ніколи не повернути - нестерпно роздирає зсередини.

Аби підтримати родини загиблих, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вручив їм ордери на квартири, а Головне управління поліції надало матеріальну допомогу.

- Дружині Андрія допомогли з працевлаштуванням, - розповів начальник управління кадрового забезпечення головного управління нацполіції в області Андрій Зальопаний. - Все, за чим звертаються родини наших загиблих колег – ми готові допомагати. Вдень і вночі.

Невдовзі обидві родини отримають однокімнатні квартири у Тернополі. Договори вже заключені. Будинок на Микулинецькій повинні здати в першому кварталі 2017 р. Родини обох, як і колектив, потроху оговтуються. Однак досі зі всіма працюють психологи.

Хлопці загинули. А я - живий

Родини загиблих поліцейських отримали й фінансову допомогу. Окрім державної, свій одноденний заробіток перерахували всі працівники головного управління нацполіції в області. Допомагали правоохоронці з інших областей та тернопільські силовики – з митниці, фіскальної служби, рятувальники. Кошти на рахунки поступали ще донедавна, тому точну суму допомоги в тернопільській поліції поки що не називають.

У Борщівському райвідділі, запевнили нас, робота потихеньку повертається в нормальне русло. Бо потрібно належним чином виконувати обов’язки. Проте досі колеги не можуть змиритись з тим, що Сашка і Андрія немає серед живих.



- Не раз розписували справи на Сашка (Рудика – прим. авт.), комусь треба допомогти порадою – йди до Рудика, спитай, - зізнався т.в.о. начальника Борщівського відділення поліції Володимир Гуска. – Андрійко скільки років дільничним працював. Якусь треба інформацію – всі до нього. Лише потім схаменуться – хлопців вже немає…



Це були Люди – колеги, на яких не страшно обпертися, друзі… Такої думки дотримуються всі, хто знав загиблих поліцейських особисто.

Начальник районного відділення Володимир Горб’як на час службового розслідування відсторонений від посади. Його заступник Ігор Рибачок довший час перебував на лікарняному. Потім пішов у відпустку. Чоловік, який був разом з поліцейськими, коли ті загинули, досі не може з’явитись перед родичами загиблих колег. Бо як буде з ними спілкуватись? Хлопці, мовляв, загинули. А я – живий.

Наразі у Борщівському відділенні поліції всі чекають результатів розслідування.

- Розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому прокуратурою області за ст.348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу), ст.115 (вбивство) Кримінального кодексу України, ще триває, - повідомила прес-секретар прокурора області Леся Гурецька. - Проводяться експертизи, допитуються свідки.

Щодо службового розслідування, яке проводили столичні спеціалісти, воно завершено. Свої висновки комісія передала до прокуратури області. Проте там інформацію не коментують, мотивуючи таємницею слідства.

Як стало нам відомо від власних джерел, наближених до правоохоронних органів, у висновку комісії фігурують до двох десятків правоохоронців.

Донька Олекси і Оксани вже під опікою

Ми зателефонували також у Бабинці. Намагались поспілкуватись з зятем загиблих Петром Короленком. Зрештою, хотіли дізнатись, як триває процес опікунства над неповнолітню 14-річною Надею, яку старша сестра з родиною обіцяли оформити на себе. Також хотіли дізнатись щодо допомоги з боку місцевої влади. Зокрема, в ефірі одного з всеукраїнських телеканалів зять заявив, що родина потребує допомоги. Адже до хати, де проживає 80-річна мати вбитої Оксани, її неповнолітня донька і син, досі не протягнули воду.

Натомість Петро Короленко відмовився спілкуватись з журналістами. Причиною, як пояснив чоловік, було те, що працівники ЗМІ лише… час від часу цікавляться, як вони живуть. Виказавши це все, чоловік кинув слухавку.

Голова Бабинецької сільської ради Віталій Солтицький повідомив, що Надя вже офіційно під опікою старшої сестри. В даний час школярка перебуває в таборі відпочинку. У цьому посприяла Борщівська райдержадміністрація.

Допомагали родині загиблих сусіди, односельці. Спонсорські кошти виділила агрофірма, яка в селі обробляє поля.

- Наша сільрада допомагає у супроводі документів, переоформленні, - каже п. Віталій. – Якщо виникають якісь проблеми – намагаємось по ходу їх вирішувати.

Чи відправляли сороковини за убитим батьком сімейства, сільський голова не знає. Досі неохоче на цю тему говорять й інші мешканці Бабинців. Однак люди розповіли, що на цвинтарі і могила Оксани, і її чоловіка Олекси – доглянуті. Ймовірно, припускають односельці, ними опікуються діти.

Ірина БЕЛЯКОВА, 20 хвилин
Переглядів: 1532


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: