Головна » 2017 » Грудень » 26 » Світлина замку з Борщівщини потрапила в ТОП-5 за версією Вікіпедії. ФОТО


Світлина замку з Борщівщини потрапила в ТОП-5 за версією Вікіпедії. ФОТО

15.11.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1947


У грудні нагородили фотографів, які здобули перемогу в міжнародному проекті «Вікі любить пам’ятки». Його головна мета – це створення інформаційної бази зі знімками про культурне надбання світу.

Україна зайняла перше місце серед країн-учасниць за кількістю завантажених фотографій – 37 000 (знімки 2500 пам’яток зроблено вперше), повідомляє ukraine-is.com. Усього було 410 учасників, шестеро з них входять до Топ-15 найактивніших завантажувачів світлин у світі.

На церемонії були присутні переможці всіх представлених номінацій (учасники, які зробили найбільше фотографій пам’яток культури у кожному регіоні України, автори, чиї фото визнали кращими за регіонами України та потрапили до десятки найкращих).

Зазначимо, що серед світлин, які були визнані кращими, увійшли й роботи з Тернопільщини. Так, 4 місце посіло фото руїн Кудринецького замку у вечірньому світлі фотографа Сергія Рижкова. На 7 місці – панорама пам’яток Кременця, яку зафіксував Максим Присяжнюк. 10 місце дісталося роботі Сергія Криниці, на якій зображені руїни Червоногородського замку.

Довідка

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроектах. За цей час було зібрано майже 2 мільйони зображень. В Україні цього року проводився шостий раз.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроектів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.
 

Львівський оперний театр. 1 місце. Автор фото Сергій Криниця

 

Воскресенська церква, Слов’янськ. 2 місце. Автор — Дмитро БалховітінОсінній захід сонця над Святогірською лаврою. Донецька область. 3 місце. Дмитро БалховітінРуїни Кудринецького замку у вечірньому світлі. Тернопільська область. 4 місце. Сергій РижковХмарний пейзаж Святогірської лаври. Донецька область. 5 місце. Дмитро БалховітінКолишня водонапірна вежа у Вінниці. 6 місце. Автор фото — Сергій РижковПанорама пам’яток Кременця. Тернопільська область. 7 місце. Максим ПрисяжнюкОлеський замок на тлі вечірнього неба. Львівська область. 8 місцеУспенський собор, село Біла Криниця. 9 місце. Автор фото — Сергій РижковРуїни Червоногородського замку. Тернопільська область. 10 місце. Сергій Криниця

 

Переглядів: 1947

Коментарі

avatar