Головна » 2018 » Серпень » 9 » У Борщеві першими в Україні спробували вирощувати дерева, з яких добувають біоетанол


У Борщеві першими в Україні спробували вирощувати дерева, з яких добувають біоетанол

20.02.2019
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 2368


Високе, а не тополя. Цвіте, а не вишня. Листя велике, а не лопух. Це — дерево Павловнія — Адамове дерево. Батьківщина цього дерева — Китай, однак на «Енергетичній фермі» у Борщеві «ризикнули» і спробували виростити павловнію на нашій території.

За словами Софії Близнюк, ці дерева — майбутнє з точки зору отримання прибутку, виробництва енергії та покращення стану навколишнього середовища. Це дерево унікальне тим, що має найбільший у світі потенціал росту і найкраще підходить для виробництва біоетанолу. За 5 років виростає до 20 м, поглинає в середньому 22 кг вуглекислого газу і звільняє 6 кг кисню за рік!

Павловнія має надвластивості:

у дерева надзвичайно висока температура спалаху, тобто воно фактично не горить і є пожежостійким;

у нього немає на нашій території природних шкідників, деревина містить таніни, завдяки яким майже не ушкоджується комахами;

це надлегка деревина, яка добре обробляється і завдяки низькій вологості має чудові акустичні показники;

коренева система павловнії добре тримає ґрунт, а отже запобігає ерозії і сприяє відновленню ґрунтів.

Енергетична ферма в Борщеві, нагадаємо, – це українсько-норвезький проект «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами», мета якого вирощування спеціалізованих енергетичних культур, збільшення виробництва та безпосереднього використання біоенергії, розробка і впровадження в життя плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки.

Хочеться нагадати, що Енергетична ферма в Борщеві створена завдяки старанням Михайла Гументика, який не перший рік займається розвитком біоенергетики на Борщівщині.

Джерело: Погляд
Переглядів: 2368

Коментарі

avatar