Головна » 2016 » Серпень » 9 » У одному з костелів Борщівщини, вперше за 70 останніх років, відбулась Свята Меса


У одному з костелів Борщівщини, вперше за 70 останніх років, відбулась Свята Меса

22.03.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 390


У парафіяльному костелі в Дзвинячці Борщівського району, вперше від часу закриття костелу, тобто через 70 років, була відправлення Свята Меса.

Нагодою до цього була проща Сестер зі Згромадження Сестер Францисканок Родини Марії до цього села, яке було місцем, де провів останні роки свого життя архієпископ-вигнанець варшавський св. Зигмунд Шенсний Фелінський.

«Перед самою Святою Месою, виявилося, що костел у Дзвинячці посвячений Матері Божій Ангельській, спомин якої відзначається 2 серпня. Святу Месу звершували за формуляром про Матір Божу», - повідомляє прес-служба Львівської архідієцезії Римської Католицької Церкви в України.

Храм до Святої Меси приготувала місцева греко-католицька спільнота, настоятелем якої є о.Микола Сус.

Співслужив Месу настоятель із Заліщик о.Марек Гулик.

Навколо столу, котрий на час Святої Меси став тимчасовим вівтарем поставлено стації Хресної Дороги.

Несподіваним гостем урочистості були копія образу-ікони матері Божої Ченстоховської. Копію привезли із собою мотоциклісти, які в той час здійснювали паломництво по Україні разом з копією образу з Ченстохови.

Костел у с.Дзвинячка побудований на початку XIX ст. на пожертви графів Козєбродських. Припинив функціонування після ІІ Світової війни.

В радянські часи його приміщення використовувалися як складські площі, молокоприймальний пункт та під розміщення чайної «Ромашка», з приходом незалежності, в якості спортивного залу. Зараз пустує, і потребує реставрації.

о. Яцек Валігура
Переглядів: 390

Коментарі

avatar