Головна » 2020 » Вересень » 3 » Унікальний музей відкрили на Борщівщині (фото)

Унікальний музей відкрили на Борщівщині (фото)

28.02.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1863
Серед експонатів музею старовинні предмети побуту жителів Більче-Золотого, унікальний одяг, знаряддя праці, а також багато цінних експонатів до збору яких долучились жителі села.

До уваги відвідувачів багато старовинних фотокарток, експонатів з печери «Вертеба». Окремо створена кімната, яку присвятили лялькам-мотанкам.

Усі експозиції розповідають про історію села, звичаї й побут.

Ініціаторами створення автентичного музею стали бібліотекарка села Лідія Міськів та народна майстриня Катерина Бутовська. З практично аварійного приміщення музей вдалося відкрити напередодні Дня Незалежності України, розповіли у Тернопільській облраді.

З майже аварійного приміщення cільський бібліотекар Лідія Міськів та народна майстриня Катерина Бутовська створили музей села Більче-Золоте (Борщівський район). Відкрили його напередодні Дня Незалежності.

Тут представлені давні предмети побуту жителів села, знаряддя праці, старовинний одяг та ще багато різноманітних цінних експонатів, які збирали усім селом. Окрема кімната відведена для ляльок-мотанок, які творить місцева майстриня Катерина Бутовська.

У кімнаті «Історія села в постатях» розміщено багато старих фотографій, експонати з печери «Вертеба» , історії становлення закладів та установ , які є на території села. Незвичним експонатом є кусок дерева , всередині якого вирізьблений тризуб та напис «Слава Україні».

– Найголовніша цінність цього музею в тому, що кожен експонат - це частинка історії села, його розвитку, традицій та звичаїв, – зазначив очільник обласної ради Віктор Овчарук під час відвідин новоствореного закладу. – Дякую ініціаторам за такий почин, бо , переконаний, музей об’єднуватиме мешканців села навколо його історії. Водночас його експонати настільки цікаві та колоритні, що можуть зацікавити не тільки більчан, а й гостей села».Переглядів: 1863


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: