Головна » 2017 » Травень » 30 » В Борщеві побував посол Норвегії Уле Тер’є Хорпестад, щоб обговорити співпрацю в рамках багатообіцяючого проекту


В Борщеві побував посол Норвегії Уле Тер’є Хорпестад, щоб обговорити співпрацю в рамках багатообіцяючого проекту

23.01.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1683


У Борщеві почали працювати над будівництвом енергетичної ферми, на якій будуть виробляти біонергію та біопаливо з технічних культур.

Даний проект реалізовується в рамках співпраці в організації та координації дій, спрямованих на втілення Норвезько-Українського Проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами».

Метою проекту є вирощування спеціалізованих енергетичних культур, збільшення виробництва та безпосереднього використання біоенергії, розробка і впровадження в життя плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки, а також підготовка фахівців для роботи в цій галузі.

Як зазначив бізнес-координатор Посольства Норвегії в Україні Дмитро Панкратов, проект «Енергетична ферма» фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії. Він полягає в тому, що Норвегія ділиться своїм досвідом щодо розвитку біоенергетики на Тернопільщині.

Перші кілька років проект фінансується за грантові кошти, але в майбутньому планується вихід на самоокупність. Тому що на базі цього центру будуть проводитися семінари, форуми, а також норвезьких технологій будуть навчатися представники з інших регіонів.

В свою чергу норвезькі партнери будуть постійно підтримувати українських партнерів і допомагатимуть розвивати дану ініціативу не тільки в Борщові, а й в інших регіонах України.

В ході зустрічі відбулось знайомство іноземного посла Уле Тер’є Хорпестада та куратора норвезьких проектів в Україні Петера Бавка з народним депутатом Олегом Барною, головою обласної ради Віктором Овчаруком, представниками громади міста Борщева та Борщівського агротехнічного коледжу.Джерело: Галина Тиха
Переглядів: 1683

Коментарі

avatar