Головна » 2019 » Травень » 29 » В Борщеві пройшли щорічні «Франкові читання», організовані членами місцевого товариства «Просвіта» (Фото)


В Борщеві пройшли щорічні «Франкові читання», організовані членами місцевого товариства «Просвіта» (Фото)

21.07.2019
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 216


Незабутню зустріч для шанувальників творчості Каменяра організували члени Борщівського районного осередку товариства «Просвіта» у 103 річницю смерті поета.

«Франкові читання» — щорічний захід, який проходить у центрі міста біля погруддя геніального поета.

103 роки тому, у 28 день квітучого травня перестало битися його зболене серце.

- Нема в нас права забути найплодовитішого (понад 100 томів) письменника України, котрий перший назвав нас українцями; видатного науковця, почесного доктора Харківського університету; відомого європейського белетриста, котрий писав польською, російською, німецькою, чеською, проте основною була рідна українська; видатного українського політика, що вперто обстоював ідею Самостійної України, котра не вмирала у його творах і мріях, — наголосив у вступному слові Голова РО «Проствіта», заслужений журналіст України, редактор часопису «Галицький вісник плюс» Петро Довгошия. — Хіба могла Борщівська «Просвіта» обминути увагою цей день? Тим паче, у 1895 році майже два місяці літа уся Франкова родина на чолі з її головою перебувала в нашому краї.

Цього трагічного для поета, та й для нас усіх дня, його поезію читали юні і дорослі, учні шкіл, вчителі, бібліотекарі, працівники міської ради, журналісти.на фото: поезую Івана Франка читають працівники міської ради

Звучала поминальна молитва, яку звершив настоятель місцевого храму о. Богдан Боднар, пісні.

Коротко про перебування Івана Франка у Борщівському краї розповів ведучий дійства Петро Довгошия.Він є автором книги-дослідження «Увійти в таємниці духу. Іван Франко і Борщівський край».

Юні просвітяни отримали грамоти і подаруночки за активну участь у діяльності організації.

Джерело: Ірина Мадзій для 7Днів
Переглядів: 216

Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: