Головна » 2020 » Лютий » 10 » В лікарню через цвинтар: в Чорткові назріває скандал

В лікарню через цвинтар: в Чорткові назріває скандал

17.04.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1156
Вже декілька років тривають судові справи між Представництвом Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу з одного боку та Чортківською міською радою і Чортківською районною комунальною лікарнею – з іншого.

Єврейська спільнота добивається визнання місцевою владою того, що територія саду поруч з лікарнею, де є старе єврейське кладовище, належить до історико-культурної спадщини. Ця територія нібито є популярним місцем паломництва євреїв. Більше того, згідно з їхньою версією, сходи санпропускника, куди привозить людей карета швидкої допомоги, теж розташовані на території кладовища. На саму лікарню не претендують, втім просять збудувати до установи новий заїзд, котрий не перетинатиметься із єврейським кладовищем.

У судових позовах представники єврейської спільної просять визнати протиправною бездіяльність Чортківської міської ради та її виконавчого комітету щодо невиконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України №604-р від 20.07.1998р. «Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України», в частині п.п. 2,3,4 щодо місць давніх поховань – «Єврейського кладовища», що знаходиться в межах вул. Д. Пігути 31Б – Незалежності 24А біля корпусу районної лікарні у Чорткові.

У місті є три єврейські кладовища. Те, що біля районної лікарні – найстаріше. Невідомо, яким воно було колись, але до сьогодні збереглась лише одна могила – єврейського філософа і духовного наставника Давида Моше Фрідмана.


Нещодавно до порядку денного одного із засідань сесії Чортківської міської ради знову було включене питання «Про надання дозволу Представництву Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу на розроблення проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території Єврейського кладовища як території історико-культурного призначення по вул. Дмитра Пігути,31-Б – Незалежності, 24-А в м. Чорткові». Як і у попередні рази, рішення не знайшло підтримки. Тож історія, схоже, і надалі матиме продовження у судовому залі засідань.

Терен
Переглядів: 1156


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: