Головна » 2017 » Травень » 16 » В Україні заблокують доступ до Яндексу, ВКонтакте і Однокласників - указ Порошенка


В Україні заблокують доступ до Яндексу, ВКонтакте і Однокласників - указ Порошенка

17.10.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 1
Переглядів: 1969


Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких "Аерофлот", соцмережі "Вконтакте" і "Однокласників", компанія "Яндекс" тощо.

Цей указ розміщено на сайті президента.

"Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: 1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (додається)", - сказано у ньому.

Рішення РНБО передбачає введення санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб. Зокрема, проти ТОВ "Яндекс", популярних російських соцмереж Вконтакте, Одноклассники, поштовий сервіс Mail.ru.

Згідно з рішенням, інтернет-провайдери мають заборонити доступ до низки ресурсів/сервісів Яндекса, серед яких карти Яндекса та інші сервіси як російського, так і українського Яндексу.

Також серед російських компаній, які підпали під санкції, "Лабаторія Касперського", "Доктор Веб", "Аерофлот", "1С" та низка російських авіакомпаній та підприємств, телекомпанія "НТВ", "Алмаз-Антей", "Газпром Банк".

З повним списком юридичних осіб, що підпали під санкції, можна ознайомитися тут.

Серед фізичних осіб, які доповнили список санкційних, так звані "міністри" та інші члени організацій бойовиків "ЛНР" та "ДНР", багато кримчан, а також російських військових та чиновників. Серед них постійний представник президента РФ у Сибірському окрузі, колишній "губернатор м. Севастополя" (до 28 липня 2016 р.) Сергій Мєняйло, депутат Держдуми Олена Мізуліна.

Повний список осіб можна подивитися тут.
Переглядів: 1969

Коментарі

avatar
1
Передбачаю коментарі по типу: "ФУ, ТАК ЇМ І ТРЕБА, ЗОМБУЮТЬ ДІТЕЙ!!!!...*дізналися, що блокують і Однокласники*... ТА ЯК ТАК МОЖНА! ДЕ Ж СПРАВЕДЛИВІСТЬ?". На мою думку, таке можна було б робити, якби були достойні аналоги. Крім того, в чому причина блокування? Що, тепер блокувати все що тільки російське? При чому ж є багато підводних каменів, таких як легкий обхід через VPN сервіси(не виключено, що і їх заблокують, як це зробили в Росії, і тоді будуть всі плакати по анонімності в інтернеті). А ще не ввели покарання за невиконання наказу, тобто якщо якийсь провайдер не заблокує ці сайти(а жодному провайдеру це не вигідно), то їм нічого не буде. І тепер щодо найпопулярніших з них - Яндекс та ВКонтакті. Кожен з сервісів мають офіційні представництва та офіси в Україні. Кожен сервіс(ну, може, за виключенням пошуковика mail.ru) має хорошу українську локалізацію та прекрасні сервіси. Так, не можна сказати що Карти Google працюють гірше, вони працюють нормально. Але Яндекс.Карти були більше заточені під наші дороги і мали приємні доповнення які повідомляли, наприклад, про затори. Отже, на мою думку, ці рішення так і залишаться на папері, але рада Нацбезпеки України вже ніколи не відновить і без того невеликий авторитет у громадян.
avatar