Головна » 2017 » Березень » 25 » Влада Борщівщини не вміє ані розподіляти, ані витрачати кошти


Влада Борщівщини не вміє ані розподіляти, ані витрачати кошти

22.01.2018
Автор: Sashko
Коментарі: 12
Переглядів: 2519


Фахівці управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області провели планову ревізію бюджетів Борщівського району останніх трьох років. Результати контрольних заходів засвідчили низький рівень фінансової дисципліни в районі та неналежний контроль за повнотою надходжень бюджетних платежів. Зокрема, невиконання планових показників збору окремих податків, надходжень та платежів призвело до недоотримання місцевими бюджетами понад 2,7 мільйона гривень.

Інші втрати: занижена або відсутня орендна плата за комунальне майно, невиконання забудовниками своїх зобов’язань щодо створення та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктур районного центру, порушення при укладанні трудових договорів тощо. Унаслідок цього кілька бюджетів, особливо кошторис районного центру, втратили понад 800 тисяч гривень. Розподіл коштів із районного бюджету також викликає чимало запитань. Зокрема, потреба в коштах Борщівської центральної районної комунальної лікарні задоволена лише лише на 48 відсотків. Через такий розподіл районна лікарня не була забезпечена фінансами на виплату заробітної плати, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, закупівлю медикаментів і продуктів харчування. Тож про яку якість лікування можна говорити, коли медзакладу не вистачало майже 16 мільйонів гривень.

Водночас Борщівський центр первинної медико-санітарної допомоги було профінансовано на 100 відсотків... і навіть більше. Бо ревізори виявили в ньому 11 зайвих посад.

Перевірка виявила ще одну фінансову проблему, яка, очевидно, ще неодноразово дасться взнаки. Ідеться про неврегульовані взаємовідносини між районним бюджетом та кошторисами новоутворених об’єднаних територіальних громад, вибори до яких відбулися ще у 2015 році. Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» зобов’язує виділяти їм прямі бюджетні дотації та субвенції.

Отже, Мельниця-Подільська, Озерянська та Скала-Подільська ОТГ нарівні з районним бюджетом отримали і стали розпорядниками медичної субвенції, обсяги якої визначено згідно зі встановленою формулою. Але в Озерянській та Скала-Подільській громадах, для прикладу, немає установ, які надають вторинну медичну допомогу. Довелося виділені їм кошти повертати в районний бюджет.

А слабка інфраструктура та відсутність певних видів обладнання номерної лікарні Мельниця-Подільської громади не дають можливості надавати медичні послуги вторинного рівня в повному обсязі.

Замість підсумку напрошується логічне запитання: коли ми навчимося раціонально використовувати бюджетні гроші, значна частина яких — наші податки?


Джерело: Голос України
Переглядів: 2519

Коментарі

avatar
12
Кобилянський понабирав за доляри в свій апарат людей не з громади... Майже всі такі самі хабарнки. приміром Марія В. За нею тюрма плаче за те що вона наробила в Мельнтиці. Ганьба йому і Яремі... Але він довго не накерує. Буде йому імпічмент.
avatar
11
А тобі воїне правди посаду в громаді за долари часом не виділили? А може за безцінь твоїй жіночці перепало місце?
avatar
10
Ставився до яремоподібних негативно.Но будучи присутнім на двох сесіях зрозумів що хлопці говорять так як воно є.Ви подивіться як Свобода зрадила усіх в т.ч.своїх побратимів,які загинули за справедливість.А вони сьогодні об'єдналися з кровосісями від Порошенко,Ляшка і добивають наш район і медицину.Ганьба,ви заганяєте наш район до зубожіння.
avatar
9
Та не ведіться на дурню яремоподібних і його прихвоснів з Батьківщини, вони посадами торгують за доляри. Подивіться кого набрали в міську раду - одні хабарники і неучі, проби ставити немає де. А роки покидьки керували нашим районом і зараз валять на всіх оточуючих.
avatar
8
Ярема, та досить вже брехати і вчинити Юзькову. Твій Кобилянський був головою райради два роки, а твій Малиник уже 3 роки є головою бюджетної комісії , у Батьківщини найбільша фракція в райраді. Ви якраз усе і розікрали за ці роки. Аудит же був проведений за 3 останніх роки, а не за вчора. Але легше спихнути на пані Людмила, ніж визнати що ти і твої однопартійці - ЗЛОДІЇ
avatar
7
Так на сесії міської ради було піднято питання капітального ремонту народного дому, де сесія спромоглася виділити 100 тис для оформлення документації з такими самими питаннями фракція ВО «Батьківщина» звернулись до сесії районної ради та обласної ради. З уточнення бюджету 1 млн 800 тис грн знайшлися кошти на пожежну на волейбол, зарплату райраді 800 тис але не знайшлось жодної грн для ремонту народного дому та заробітної плати лікарям.
Дуже прикро, що в даних питаннях не знайшлось підтримки голови райдержадміністрації Юзьків Л та заступника голови райрад Русенка А та їх депутатських фракцій.
Підтримую дописувачів щодо подальшого перебування п.Юзьків на займані посаді, оскільки крім політичних інтриг жодних зрушень, що стосується впровадження державних реформ, які визначені керівництвом держави у її роботі не має, та плідної співпраці з громадами також.
avatar
6
Думаю що з такими керівниками як Юзьків нашого району не буде.
Подивіться що робиться в нас уже Чортківська податкова, телеком, прокуратура, міліція, міліорація в сатдії преходу, а вони тут кажуть ми дбаємо про район!!!!
А що буде з лікарнею грошей немає кругом одна біднота, невже не можна вирішити це питання в області чи і її предамо в чортків!!!!
А про який ви район дбаєте??????
Підтримую коментар Наталі !!!!
avatar
5
Гнати потрібно таких як вона!!!!
Та її Тернопільських покровителів пане Павло.
avatar
4
За останніх 10 років не було ще такої ситуації щоб район так низько впав. На мою думку, виною в тому є політичні призначення керівників, а саме керівника рда Л.Юзьків, котра практично крім кадрових інтриг та гульок в цім районі нічим не займається.
При річному звіті голови рда ми не почули жодного слова з її уст, також при розгляді питання про програму соціально-економічного розвитку на 2017 рік ми не почули жодного слова про подальші пріоритети розвитку району. Коли Президент та уряд окреслив програму реформування шкіл в частині створення опорних закладів, котра в нас в районі є лише в с.Стрілківці, голова рда самоусунулася від їхньої реалізації, та наперекір робить все щоб вони не реалізовувались в районі.
Окремо хочеться відзначити питання формування громад, де голова рда усіляко шкодить. Зокрема проблеми з’явилися при передачі комунального майна (Районний будинок культури). Об’єкт на який вже використано понад 20 млн гривень і завершення будівництва годі чекати, на мою думку по причині подальшого відмивання грошей та страху проведення незалежного аудиту, за результатами якого напевно знайдуть «відповідальних».
Дивно, що в цих аферах активну участь бере, заступник голови районної ради, керівник ВО «Свобода» А.Русенко та його фракція.
avatar
3
охохо, якщо Ви гадаєте, що на урядовому порталі працюють профани і вони не вміють аналізувати - тоді профан і неук Ви. Чи Ви працюєте у владі і бачите, що у нас все чудово?

1 2 »
avatar