Головна » 2018 » Травень » 6 » Влада Мельнице-Подільської громади економить кошти, звільняючи працівників садочків

Влада Мельнице-Подільської громади економить кошти, звільняючи працівників садочків

22.07.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 3469
3 роки тому, коли тільки но стартував процес децентралізації, ТОП-чиновники наввипередки вихваляли всеукраїнський експеримент влади у сфері децентралізації і обіцяли людям блага, яких вони ще не бачили. На справі усе виявилось не так прекрасно і невдовзі ейфорія змінилась гірким розчаруванням.

Яскравим підтвердженням цього є лист від читача "Звістки", який нещодавно надійшов в редакцію і чудово ілюструє проблеми, з якими зіштовхнулись і будуть зіштовхуватись в майбутньому громади нашого краю, а також колись ошукані обіцянками люди.

Щоб зекономити бюджетні кошти, керівництво Мельнице-Подільської громади вирішило піти уже давно торованим та, на їхню думку, найбільш ефективним шляхом - скоротити кількість працівників в комунальній установі. Найгірше те, що скорочують вони працівників дитячого садочку в селі Горошова, які свого часу доклали чимало зусиль, щоб відновити заклад і наповнити його дитячим сміхом та затишком."Голова ОТГ і виконком вирішили скоротити штат дитсадочка, який був створений керуючись наказом Міністерста освіти і наук України про типові штатні розписи в ДНЗ, мотивуючи економією і нестачею коштів для виплат зарплат в ОТГ. Людям вже вручили повідомлення про скорочення. Скорочують посади: прибиральника службових приміщень, помічника повара, завгоспа, муз. керівника.",- написали стурбовані мешканці села.

Ось так звичайні люди стають заручниками тих, кому довірили свого часу владу, хто обіцяв не тільки зберегти робочі місця, а й покращення у всіх сферах.

"Колектив боїться, щоб гірше не було, а то знаєте як люблять тих, що бунтуються, але шкода їх, бо вони практично самі собі створили ті робочі місця, вони сім'ями садочок відновлювали, штукатурили, добудовували, проводили каналізацію, сантехніка, плитка, ну все до робочого стану, перед тим садік був закритий напевне зо 30, а то і більше років. Можете уявити в якому стані він був. Люди які хотіли там працювати приклали не малих зусиль, щоб все відновити, не взявши ні копійки за роботу, більш того, вони немалу суму зекономили державних коштів, варили і возили обіди всім, хто там працював. Здається в них є і фото, що там було і що зроблено. Зараз садочок працює вже шостий рік. Перед виборами голови ОТГ Боднарчук сам особисто приїзжав агітувати і обіцяв, що їм буде ще краще працювати, що не звільнять жодної людини, і ще багато чого, а зараз навіть не приїжджає пояснити, чому таке скорочення, аргументує, що завідуючі інших садочків громади обурюються, чому такі посади є в Горошовій, а у них немає, тому треба вирівняти. На думку колективу, то він повинен знайти кошти, щоб покращити роботу у всіх садочках, а якщо йому це не під силу, то хай лишає роботу, можливо прийде хтось інший і зможе знайти кошти.", - написав читач "Звістки".

У цей важкий час безгрошів'я та невизначеності, коли мільйони українців виїздять з країни в пошуках кращої долі, здавалося б, кращим варіантом було б збереження уже існуючих робочих місць. Тільки для тих, хто живе і отримує чималенькі зарплати з наших з вами податків, чужі проблеми залишаються чужими на будь-яких посадах.

Між іншим, за минулий рік керівник Мельнице-Подільської ОТГ Володимир Боднарчук отримав більше 160 тисяч гривень зарплатні. Дещо меншу суму заробила і секретар селищної ради Галина Натодос - 153 тисячі гривень.

Про такі зарплатні працівники дитячих садочків можуть тільки мріяти. Але уже зовсім скоро вони можуть залишитись і без своїх скромних заробітків.
Переглядів: 3469


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: