Головна » 2021 » Березень » 24 » Води немає, годують лише кашею: на Борщівщині діти у садку навчаються у жахливих умовах, а влада ігнорує проблему

Води немає, годують лише кашею: на Борщівщині діти у садку навчаються у жахливих умовах, а влада ігнорує проблему

26.05.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1951
У селищі Мельниця-Подільська, що у Тернопільській області, воду до дитсадка привозять бочками, через що її бракує дітям. Також малеча у навчальному закладі, замість збалансованого раціону, змушена харчуватись лише кашею та макаронами. 


Про це у коментарі ТСН.ua розповіла мати дошкільняти із Мельниці-Подільської Галина Борщ.

У селищі функціонує лише одна школа та дитячий садок, проте умови там проблематичні.

"Я - мати трьох дітей. У мене одна дитина відвідує садок, двоє - школу. У нас у селищі один садок та школа, де навчається 450 дітей. І з харчуванням та водою проблеми, що у садочку, що в школі. З початку року депутати місцевої ОТГ підвищили оплату на харчування, як для батьків, так і збільшили кошти, які виділяються із місцевого бюджету. Так, за харчування у садку з цього року 14 гривень платять батьки і ще 14 грн - з місцевого бюджету. Раніше - 7 гривень платили батьки, ще 10 - з бюджету. Тобто зараз на харчування дітей виділяється 28 гривень. Це було зроблено для того, щоб покращити раціон. Але нічого не змінилось. Куди діваються гроші - ми не розуміємо. Натомість батьки неодноразово просили калькуляцію тих продуктів, які закуповуються для дітей. Ми постійно звертались до керівництва ОТГ, садку та школи. Реакції немає", - розповідає Галина Борщ. 

Мати розповідає, що дітей у школі та садку годують макаронами та кашею. Водночас батьків ще і змушують приносити свої продукти. 


"Дітей годують фактично лише кашею та макаронами з кабачком зверху. Натомість у раціоні немає салатів. Таке, як квашені огірки чи помідори чомусь мають у садок приносити батьки. З початку вересня до грудня 2020 року у дитячому раціоні взагалі не було м'яса, бо місцева влада не змогла укласти якісь там договори із постачальниками. Зараз можуть зрідка дати котлетку, вага якої буде десь 30-40 грамів. У початковій школі - супів чи інших перших страв - взагалі немає. Їх відмінили, щоб нібито покращити "друге", - наголошує жителька Мельниці-Подільської.

За словами жінки, у селищі вже 22 роки не можуть вирішити проблему із водопостачанням у дитячий садок. А тому - привозять воду в бочках. 

"Вода довозиться бочками із криниці, але дітям її не вистачає. Це - багатовікове питання. Бо у нас вже 22 роки у садку Мельниці-Подільській не можуть організувати централізоване водопостачання. Все наче на завершальному етапі. І на цей раз влада обіцяє до вересня підключити водопостачання до садка. Але обіцяти і робити - це різні речі. Бо ми ще минулого року звертались до них і вони обіцяли, що вода буде. У туалети воду заносять, але там усе застаріле, воно роками не змінюється. На садок ніхто не звертає уваги: все, як було 30 років тому, так і є по сьогоднішній день. Вікна поміняли, а стіни і дах - у жахливому стані. Коли ми просимо щось відремонутвати, нам кажуть - нема грошей. Косметичні роботи у садку батьки роблять власним коштом", - каже Галина Борщ. 


У пресслужбі Тернопільської ОДА ТСН.ua пояснили, що садок перебуває у підпорядкуванні місцевої громади. Саме там повинні вирішити проблему із харчуванням та водопостачанням.


"Нам відомо про проблеми у дитячому садку Мельниці-Подільської, зокрема щодо водопостачання. Там робила перевірку і Держпродспоживслужба. Але цей навчальний заклад перебуває у комунальній власності і саме місцева влада має вирішувати проблеми. Від них у  свою чергу до нас не надходило повідомлення про те, що вони не можуть самостійно усунути недоліки. Якби вони звертались - тоді обласна влада вже б щось робила", - кажуть у пресслужбі Тернопільської ОДА. 

ТСН.ua намагається взяти коментар у керівництва Мельнице-Подільської громади, проте там не відповідають на телефонні дзвінки.
Переглядів: 1951


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: