Головна » 2021 » Грудень » 4 » Введення в Храм Пресвятої Богородиці: чому в дім сьогодні має зайти першим саме молодий чоловік?

Введення в Храм Пресвятої Богородиці: чому в дім сьогодні має зайти першим саме молодий чоловік?

28.02.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 512
Сьогодні, 4 грудня, християни відзначають так звану "Третю Пречисту" - Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Дане святкування пов’язується із народженням Марії та тим, як батьки визначили її долю. В Україні ж з прадавніх часів це свято пов'язують з багатьма прикметами і традиціями.

Перша Пречиста (Успіння Пресвятої Богородиці) відзначається 28 серпня, а Друга Пречиста (Різдво Пресвятої Богородиці) — 21 вересня.

Як відомо, батьки Марії - Йоаким та Анна - дуже довгий час не могли народити дитину і просили у Бога послати їм таке щастя. За відповідь на молитви вони дали клятву, що віддадуть омріяну дитину-первістка на служіння в Єрусалимський храм.

Згодом у подружжя дійсно народилася донька, яку вони назвали Марією. Коли тій виповнилось три роки, батьки дійсно відвели її у Єрусалимський храм. Там дівчинка вчилась та жила, аж поки не заручилась із майбутнім чоловіком Йосифом. Саме день, коли батьки Діви Марії відвели її у храм і відзначається як Третя Пречиста, пише Vsviti.

У народному календарному циклі — це одне із свят, котрі символізують прихід зими. І ціллю святкування було не лише вшанування Діви Марії. А й бажання накликати на свою родину багатство та добробут на весь наступний рік.

Обов'язково зранку віряни відвідують церкву. А, за прикметою, хто на Введення першим повернеться в будинок — той і визначить долю, що буде панувати в оселі. Як зайде молодий хлопець, то буде достаток. Якщо завітає старий чи з дурним характером — то чекай лиха. А якщо стара жінка прийде, то і зовсім буде скрута.

Також наші предки вірили, що у цей день не можна нічого позичати й давати у борг, бо не буде з того добра.

Що ж до харчування у святковий день — вже почався Пилипівський піст, тож страви були скромними. Але дозволялось певне ослаблення правил: вживання рибних продуктів, рослинної олії та невеликої кількості церковного вина.

Із дня Введення і аж до Благовіщення (7 квітня) — не можна копати землю. Вважається, що вона відпочиває і набирається сил до літа. Щоб наступний рік пройшов вдало, взимку ніхто з родини не хворів — треба було привітати прихід зими.

Вважається, що якщо в день Введення в Храм Пресвятої Богородиці буде морозно, то зима буде м’якою.

Існує прикмета і навпаки: якщо 4 грудня ще тепло, то зима буде лютою.
Переглядів: 512


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: