Головна » 2018 » Березень » 2 » Жителі сіл Борщівщини тривалий час залишаються у «сміттєвому» полоні


Жителі сіл Борщівщини тривалий час залишаються у «сміттєвому» полоні

20.02.2019
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1026


Упродовж тривалого часу жителів Борщівщини хвилює проблема вивозу сміття.

Із сіл Цигани, Королівка, Стрілківці, Піщатинці, Висічка, Верхняківці та Слобідка не вивозять відходи, через що утворюються стихійні сміттєзвалища.

Наразі Борщівське сміттєзвалище переповнене, тому, міська влада вважає, що необхідно створювати окремі полігони у кожному селі. Вони мають бути паспортизовані та задокументовані. Саме на ці ділянки машини будуть збирати та відвозити сміття місцевих жителів.

Однак депутат Борщівської міської ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» Мирослава Галяс вважає такий шлях вирішення проблеми – неправильним. Укропівка каже, що міській владі ефективніше було б укласти договір із потужною профільною організацією, яка може обслуговувати села, а не самостійно із без того невеликих місцевих бюджетів витрачати значні кошти на встановлення баків та облаштування полігонів.

Для прикладу, у Тернополі є структури, які можуть обслуговувати цілу громаду. Вони встановлюють баки, вивозять сміття і повністю відповідають за цю процедуру, а ми – платимо гроші. Така фірма повністю вирішить нашу проблему, але це чомусь не вигідно міській владі. Вона аргументує це тим, що для залучення такої обслуговуючої організації у громаді замало сміття, – пояснює Мирослава Галяс.

Укропівка вважає, що співпрацювати з фірмою – найкращий вихід із ситуації. Це частково допоможе зекономити кошти бюджету.

– Голова Борщівської державної районної адміністрації підтримала ідею співпраці з фірмою та готова підключити для вивозу відходів ще декілька сіл. Таким чином викидів буде достатньо, аби залучати фірму. Це європейська практика. Не кожен буде сам по собі, а всі разом, – додала депутат.


Джерело:Тернополяни
Переглядів: 1026

Коментарі

avatar