Головна » 2020 » Січень » 18 » Жителька Борщівщини продавала котел і ледь не стала жертвою шахрая

Жителька Борщівщини продавала котел і ледь не стала жертвою шахрая

17.04.2024
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1237
Торгівля через Інтернет – зручний спосіб купити-продати, однак зі своїм підводним камінням. Тож, здійснюючи подібні операції, потрібно бути пильним, бо у шахраїв є безліч способів, як ошукати жертву. Один із них - надсилання фіктивних повідомлень про перерахунок коштів на банківські картку. Від подібного шахрайства ледь не постраждала жителька Борщівщини, однак, прислухавшись до своєї інтуїції, вчасно звернулась до правоохоронців.

Жінка продавала через Інтернет котел. Невдовзі з’явився потенційний покупець, якому і товар сподобався, і вартість підійшла. Домовились, що чоловік перерахує 12 тисяч гривень на картку, а за товаром пришле водія таксі, бо сам не має змоги приїхати. Сказав-зробив - продавчиня отримала повідомлення про зарахування коштів на рахунок, однак, перед тим, як віддавати котел, вирішила перевірити баланс, він виявися нульовим. Жінка одразу ж зателефонувала в банк, та там її запевнили, що гроші можуть надійти упродовж трьох днів. Зрештою, борщівчанка віддала котел таксистові. Коли машина поїхала, тривога лише наростала, відтак жінка зателефонувала в поліцію.

Інтуїція потерпілу не підвела - покупець виявився шахраєм і жодних коштів не перераховував. Аби ввести жертву в оману, надіслав з приватного номера фейкове повідомлення про надходження коштів.

- Ми з’ясували, що таксист через поштове відділення мав надіслати котел на вказану зловмисником адресу. Відтак відправку товару вдалось вчасно заблокувати, - повідомив начальник Борщівського відділення поліції Андрій Свинарчук.

Торгуючи в мережі, дотримуйтеся простих правил безпеки: не повідомляйте занадто багато інформації про себе; для розрахунку оформіть окрему картку; не відправляйте товар, не впевнившись у надходженні коштів; запам’ятайте, банк не надсилає повідомлень із приватних номерів. Будьте пильними і живіть безпечно!

Переглядів: 1237


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: