Головна » 2019 » Грудень » 17 » Знімок замку на Борщівщині став переможцем міжнародного фотоконкурсу (ФОТО)

Знімок замку на Борщівщині став переможцем міжнародного фотоконкурсу (ФОТО)

13.05.2021
Автор: Sashko
Коментарі: 0
Переглядів: 1096
Нещодавно у Києві в Музеї-майстерні І. П. Кавалерідзе нагородили переможців української частини найбільшого міжнародного фотоконкурсу пам’яток культурної спадщини для Вікіпедії під назвою "Вікі любить пам’ятки".

Як повідомляють "Тернополяни", переможцем номінації "Найкраща фотографія Тернопільської області 2019" стала світлина замку у селі Кудринці Борщівського району. Автором фото є Сергій Рижков.

"Гарне фото, трохи затемне, але гарне", — прокоментувала членкиня журі, краєзнавиця Людмила Строцень.

"Як для нічного фото, досить якісно. Чумацький шлях доповнює сюжет, створюючи враження старовини", — поділився враженнями член журі, фотограф Сергій Зисько.

Зображений на фото замок побудований на початку XVII ст. польськими шляхтичами Гербуртами, реконструйований у XVIII ст. Розташовувався на плато високої крутої гори, яку називають "Стрілкою", над р. Збруч. З трьох боків мав природну перешкоду, утворену гірським рельєфом. До нашого часу збереглися: південна, західна і північна стіни; частина об’єму південної п’ятигранної башти на висоту трьох ярусів; північно-західна шестигранна в плані триярусна башта; частина башти. Найбільша довжина замку всередині — 70 м, а ширина — 25 м. Стіни мають 1,5 м в товщину.

Зазначимо, у 2018 році найкращим фото Тернопільської області стала світлина ансамблю колегіуму у Кременці.

У списку пам’яток Тернопільської області 4752 об’єкти культурної спадщини, з яких за вісім років проведення конкурсу сфотографували лише 39% — 1870. У 2019 році учасники конкурсу сфотографували 539 об’єктів і завантажили 1368 світлин. Цьогоріч за перемогу у номінації змагались 38 конкурсантів, за вісім років — 326.0352
Переглядів: 1096


Коментарі

Имя *:
Email *:
Код *: